Zaznacz stronę

W pracowni Aktora wpadliśmy w wir przygotowań do występów scenicznych. Badacze zadali sobie pytanie czym jest talent aktorski i próbowali odnaleźć odpowiedzi dotyczące cech ważnych i potrzebnych w zawodzie aktora. Życie grupy w tym miesiącu toczyło się na wielkiej scenie i było wypełnione odgrywaniem scenek dramowych ożywionych barwnymi strojami i rekwizytami stworzonymi przez Dzieci. Przedszkolaki zaciekawił teatr pantomimiczny i zawód mima. Ten ostatni zachęcił Dzieciaki, by spróbowały wyrazić siebie za pomocą gestykulacji i emocji możliwych do pokazania ciałem i mimiką twarzy. Do świata emocji zaprowadziły Badaczy literki R-Radosna i S-Smutna. Rozmawialiśmy o tym, czy warto opowiadać o swoich uczuciach, jak o nich mówić i czy emocje są nam w ogóle potrzebne. F-Fajtłapa potrzebowała pomocy Pięciolatków w przygotowaniu różnych lalek teatralnych do Teatru Pana Filemona, w którym odbywało się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Powstały pacynki i kukiełki oraz scena i szablony do wykorzystania w teatrze cieni.

Ż-Żarłoczna i Ł-Łakoma ugościły Badaczy przepysznymi i zdrowymi przekąskami. Wspólnie przygotowywaliśmy owocowo-warzywne chrupki, sałatki. Rozmawialiśmy o tym jakie produkty są zdrowe i co należy jeść, aby być pełnym sił. Przez cały listopad w pracowni Badacza Świata tworzyliśmy sklepik z produktami spożywczymi, w którym Dzieci ważyły, przeliczały, wymieniały się produktami i zamieniały w sprzedawców i klientów. Badacze rozpoczęli także przygotowania do stworzenia grupowego kalendarza na nowy rok 2018. Zapoznając się z następstwem czasu, zmiennością dni, miesięcy i pór roku, Dzieci utrwalały rytmy i poznawały święta i uroczystości ważne dla naszej grupy. P-Pracowite pokazało nam królestwo mrówek. Badacze stworzyli model mrowiska, w którym można było zauważyć, czym całymi dniami zajmują się jego poszczególni mieszkańcy.

W grudniu zaś Pracownia Badacza Świata zamieniła się w zaśnieżoną krainę pełną świątecznej atmosfery. Wspólnie przygotowaliśmy ozdoby bożonarodzeniowe, przystrajaliśmy choinkę, szykowaliśmy potrawy na przedszkolny wigilijny stół. Wspólnie kolędując poznawaliśmy zwyczaje świąteczne obecne w naszych rodzinach.

Całkiem niemało się u nas działo, nieprawdaż?

Joanna Haber i Aleksandra Gronkowska